Prvky ovládané vstupními systémy

Dveřní otvírač BEFO

nejjednodušší a nejlevnější otvírač, tzv. bzučák. 

Dveře jsou zavřené jen na střelce. aplikace tam, kde je cena hlavní měřítko a kde nemusí být zaručena vyšší bezpečnost        ( např. interiérové dveře mezi kancelářemi ) 

otvírač může být s kolíkem ( drží ipuls pro otevření i po rozepnutí ovládacího napětí ) 

otvírač může být také reverzní ( s napětím drží, bez napětí je otevřen - aplikace pro vyšší bezpečnost, při selhání napájení, třeba při požáru se dveře otevřou )

Samozamykací zámek

vyšší formou bezpečnosti je tzv.samzamykací zámek - uzavře dveře při každém zavření. 

Dveře je možné otevřít pomocí klíče ve vložce, stiskem tlačítka na domácím telefonu, čipovým či jiným systémem. 

Rozdělení zámků:
Elektromechanický kování klika-klika
klika zevnitř otevře dveře vždy, z venku jen po přivedení napětí, tedy impulzu pomocí domácího telefonu či čipu


Elektromotorický kování koule - klika
klika zevnitř otevře dveře vždy, z venku je koule, přivedením napětí motor zámku otevře závoru i střelku a do dveří stačí jen strčit. Jedná se o komfortní řešení, zavírání závor se řídí magnety, které hlídají stav dveří. 

Samozamykací zámek se propojuje specielním kabelem přímo od výrobce zámku s ovládací elektronikou. Přechod mezi křídlem dveří a rámem se provádí pomocí pancéřové průchodky, která chrání kabel proti vandalům.

Lištový zámek

V případě velkého křídla dveří, plastových či hliníkových dveří, které mají přímo od výrobce osazen lištový zámek se používá tento typ elektromotorického zámku. 

Všechny tři závory na liště jsou ovládané motorem, který je přímo namontovaný na liště a je ukrytý v křídle dveří. Je to velmi kvalitní a hlavně bezpečné uzamčení dveří, drží hned na 3 bodech a je obtížné je překonat. V případě odchodu z domu si odemknete klikou,klíčem, ale je možné také tlačítkem či čtečkou čipů, příchod do domu je možný pomocí klíče, čtečky čipů či biometrickou čtečkou, kodovým zámkem...

 Stejně jako samozamykací zámek standardní, i lištový se propojuje kabelem od výrobce s řídícím prvkem ( zpravidla čtečkou ), místo přechodu mezi rámem dveří a křídlem se chrání pancéřovou průchodkou kabelu.

Vložte svůj text...